- Hirdetés -

- Hirdetés -

Együttműködés a hatékonyabb 3D nyomtatásért

A Dán Technológiai Intézet (DTI) új és gyors folyamatparamétereket fejleszt ki az SLM Solutions fémadalékgyártó rendszereihez, miután a két szervezet meghosszabbította együttműködését – írja a TCT Magazine.

A DTI egy prominens kutatási és technológiai intézet, amelynek aarhusi létesítményében számos fémből és polimerből készült 3D nyomtatott alkatrészt állítanak elő. A DTI a nemrég beszerzett SLM 280 2.0 felhasználásával a 316L rozsdamentes acél és a CuCr1Zr rézötvözet új folyamatparamétereinek kifejlesztésén fog dolgozni. Ezt a partnerséget potenciálisan kiterjeszthetik az olyan gépekre is, mint az NXG XII 600-as.

Az anyagfejlesztési munka új alkalmazási lehetőségeket teremt a fejlett alkatrészek számára, ahol az elektromos és hővezető képesség döntő fontosságú (CuCr1Zr), illetve nagyobb szilárdságra van szükség (316L).

- Hirdetés -

A DTI által kidolgozott új paraméterek lehetővé teszik a CuCr1Zr különböző rétegvastagságokban történő nyomtatását, miközben a hőkezelés után akár 300 MPa szakítószilárdsággal és 92 százalékos IACS-szel is magas elektromos vezetőképességet biztosítanak. A 316L rozsdamentes acél esetében a DTI eközben olyan, gyorsabb folyamatparaméterek kifejlesztésére törekszik, amelyek lehetővé teszik az alkatrészek alacsonyabb áron történő nyomtatását, miközben a jó mechanikai tulajdonságok és a kiváló korrózióállóság megmarad.

„Az SLM Solutions-szal való együttműködés rendkívül értékes számunkra” – nyilatkozta a DTI üzleti vezetője, Ellen M. J. Hedegaard. „Az SLM Solutions additív gyártáshoz használt speciális ötvözetekkel kapcsolatos szakértelmével ez a közös munka egyedülálló betekintést nyújt számunkra a jövő lehetőségeibe.”

„Nagyon örülünk a DTI-vel való együttműködésnek a 316L és a CuCr1Zr nagy termelékenységű megoldásán” – tette hozzá Christoph Wangenheim, az SLM Solutions szakembere. „A DTI az SLM Solutions anyagfejlesztési és minősítési szabványait fogja követni, így ugyanolyan magas minőségű anyagparamétereket tudunk biztosítani, mint bármely más új SLM anyagparaméter.”

Az SLM Solutions és a Dán Technológiai Intézet közötti együttműködés egy újabb mérföldkőhöz érkezett az új fémadalékgyártó-rendszer kifejlesztésével.  A partnerség lehetőséget teremt új alkalmazási területekre, különösen ott, ahol jobb elektromos vagy hővezető képességre van szükség. Az együttműködés által megnyílik az út a jövő additív gyártási lehetőségeinek vizsgálatára és új anyagparaméterek kifejlesztésére, hogy még hatékonyabb és minőségibb megoldásokat nyújthassanak az ügyfeleknek.

Némethi Botond, NEW technology magazin

Akár ez is tetszhet