- Hirdetés -

- Hirdetés -

Új hulladékfeldolgozási lehetőséget találtak fel

A Néolithe új lehetőséget teremt olyan hulladékok feldolgozására, amelyek általában lerakásra vagy elégetésre kerülnének. A szemét hatalmas környezeti probléma. A világon évente több mint 2 milliárd tonna szilárd hulladék keletkezik, és ennek legalább egyharmadát nem környezetbarát módon kezelik. Ráadásul a globális szén-dioxid-egyenérték-kibocsátás mintegy öt százaléka származik ennek kezeléséből – írja a Springwise.

A Néolithe a nem újrahasznosítható szemét feldolgozásának új módját fejlesztette ki, olyan megoldással, amely korlátozza a hulladékot és a kibocsátást, miközben hozzáadott értékű terméket hoz létre. Technológiája lényegében felgyorsítja az évezredekig tartó természetes megkövesedési folyamatot.

A vállalat szabadalmaztatott, kibocsátásmentes megkövesedési eljárása a nem hasznosítható és nem veszélyes hulladékot az építőipar számára kövekké alakítja. A Néolithe Fossilizator eljárása olyan közönséges ipari szeméttel működik, mint a műanyagok, textíliák, fa, vakolat és a visszabontásból származó szigetelőanyagok – olyan anyagokkal, amelyek egyébként a lerakókba vagy elégetésre kerülnének.

- Hirdetés -

Először is a hulladékból eltávolítják a fémeket, hogy azokat máshol újra felhasználhassák. A Fossilizátorban ezután a tárgyat porrá zúzzák, majd vízzel és egy alacsony szén-dioxid-kibocsátású kötőanyaggal keverik össze. Végül a keletkezett pasztából sajtolással egy új ásványt, az Anthropocite-ot állítják elő, amely a hagyományos adalékanyagokkal megegyező műszaki és mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik, és felhasználható az útalapokhoz és a betonhoz. Az Anthropocite szén-dioxid-negatív is – ahelyett, hogy a felhasznált építőanyagokban lévő biogén hulladékok lebomlanának és szén-dioxidot bocsátanának ki, ez a szén megkötésre kerül, és a végtermékekben tárolódik.

Némethi Botond, Okosipar.hu

Akár ez is tetszhet